Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Фелікс Бауманн прибув до Ужгорода. Це був перший офіційний візит дипломата до обласного центру Закарпаття, де він провів робочу зустріч із в.о. міського голови Іваном Завидняком.
Разом із паном Послом до міста прибула делегація представників Державного секретаріату з питань міграції Федерального департаменту юстиції та поліції Швейцарії у такому складі:
- Сильвія Хубшмід — аналітик країн Східної Європи;
- Ніколь Клосснер — фахівець із питань медичної оцінки;
- Стефан Хаммер — уповноважений з питань політики надання притулку громадянам України;
- Мартіна Раммінг — керівник програми Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва.
Також у дискусії взяли участь профільні керівники структурних підрозділів міської ради, відповідальні за соціальну політику, охорону здоров’я, економічний розвиток та міжнародні відносини.

Під час перемовин Іван Завидняк акцентував на значній ролі Ужгорода як транзитного вузла для людей, що рятувалися від війни. Місто оперативно розгортало гуманітарні хаби, облаштовувало місця проживання у школах та садочках, а також ефективно кооперувалося з волонтерськими ініціативами. Справжня згуртованість. Місцева влада продовжує підтримувати роботу партнерського центру “Совине гніздо”, який став одним із ключових осередків допомоги.

Нині в Ужгороді офіційно проживає близько 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб, проте реальні цифри, за даними мобільних операторів, сягали позначки у 100 тисяч осіб. Крім того, громада інтегрувала майже 200 релокованих підприємств. Фелікс Бауманн зізнався, що масштаби прийнятих містом переселенців його вразили. Він пояснив, що метою поїздки є глибше вивчення соціально-економічної ситуації та потреб громади. Посол підтвердив надійність партнерства, адже уряд Швейцарії вже виділив на підтримку України 1,6 мільярда доларів на найближчі роки.

Представники міської ради детально ознайомили гостей із локальними механізмами підтримки. Марина Стасюк розповіла про дію 14 місцевих програм соціального захисту, а Ярослав Глагола презентував медичні ініціативи, зокрема забезпечення ліками пацієнтів з діабетом чи онкологією, а також реабілітацію військових. Дискусія зосередилася на забезпеченні доступу до медицини та ефективності надання соціальних допомог в умовах нових викликів. Ужгород залишається острівцем стабільності, підсумував Іван Завидняк.

На завершення зустрічі Вікторія Тарахонич наголосила, що Ужгород активно розвиває транскордонну співпрацю, маючи вже 28 міст-побратимів. Сторони висловили готовність до зміцнення контактів, зокрема висловивши сподівання на майбутнє побратимство зі швейцарським містом.









Залишити коментар